Přednáška na téma Přírodní zahrada

Publikováno: 10.06.2024

V neděli, u příležitosti Víkendu otevřených zahrad, jsme v komunitní zahradě uspořádali přednášku s názvem "Přírodní zahrada"

Prezentaci vedla Dáša Krčilová, která certifikuje přírodní zahrady. 

Přednáška se zaměřila na principy fungování přírodních zahrad. Dozvěděli jsme se, že přírodní zahrada má dar využít zdánlivě nepotřebné. Ať už se jedná o větve, keramickou nádobu, nebo staré proutěné křeslo. Důležité je, aby se jednalo především o přírodní materiály, které dokreslí krásu zahrádky. Dáša se věnovala také tématům, jako je zachytávání dešťové vody, které je důležité pro šetření vodou a pro podporu vegetace v zahradě.  Zmínka byla také o zelených střechách, které přispívají k termoregulaci budov, k zadržování dešťové vody a k podpoře biodiverzity. Pozornost byla také věnována kompostování a jeho významu pro zahradu.

Přednáška se setkala s velkým zájmem účastníků, kteří se aktivně zapojili do diskuze a kladli mnoho otázek. Přednáška jim pomohla lépe porozumět principům fungování přírodních zahrad. 

Hodinu před přednáškou jsme otevřeli dveře do zahrady veřejnosti, abychom je seznámili s prostředím komunitní zahrady. 

Děkujeme řediteli Střední odborné školy obchodu a služeb panu Kořínkovi za poskytnutí učebny, která vytvořila přívětivé prostředí pro návštěvníky přednášky.

Pokud Vás zajímá více o přírodních zahradách, navštivte odkaz http://prirodnizahrada.eu/

Zpět na všechny novinky

Kontaktujte nás. Těšíme se na spolupráci.

Komunitní centrum Perspektivní Chrudimsko, z.s.

Adresa

Chrudim III, Palackého třída 65 (mapa)

info@zahradavemeste.cz

11748699

Spisová značka: L 13827 vedená u Krajského soudu v Hradci Králové

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: