Tým a motivace

Mezi zakladatele a členy patří Marek Točoň, Tereza Pozdníková a Roman Hellinger. Důležitou a nepostradatelnou součástí týmu jsou dobrovolníci napříč různým věkovým spektrem, od mladých lidí až po seniory. Společně tvoří komunitu lidí, která v daném objektu významně přispívá svojí činností k vytvoření příjemného prostředí pro obyvatele města Chrudim, ale také její návštěvníky.

Marek Točoň

Předseda spolku

E-mail: marektocon@zahradavemeste.cz

Telefon: +420 731 486 701

Vystudoval střední průmyslovou školu strojní v Chrudimi. Obzory si rozšířil dalším studiem bakalářského humanitního oboru Transkulturní komunikace na Pedagogické fakultě v Hradci Králově. V současné době se věnuje rodinné firmě. Volný čas pak směřuje do rozvoje projektu Zahrady ve městě.

Dagmar Krčilová

Místopředsedkyně spolku

E-mail: dagmarkrcilova@zahradavemeste.cz

Vystudovala Střední pedagogickou školu v Litomyšli, v oborech předškolní a mimoškolní pedagogika. Vzdělání si doplnila studiem oboru Školský management na Karlově univerzitě. Od maturity pracuje v předškolním vzdělávání, v současnosti jako ředitelka Mateřské školy v Řestokách. Od roku 2014 v programu Začít spolu, který aplikuje ve své mateřské škole společně s učením venku, v centrech aktivit na zahradě. Vybudovala na zahradě mateřské školy Ukázkovou přírodní venkovní učebnu, v souladu s principy spolku Přírodní zahrada z.s. Pracuje i jako certifikovaný poradce pro přírodní zahrady. V poslední době navázala užší spolupráci se Step by Step ČR, o.p.s., jako lektorka.

Pavel Šára

Člen výboru

Hlavním důvodem vzniku projektu byl požadavek občanů na vytvoření bezpečného prostoru pro setkávání, kterého se opakovaně dožadovali při zasedání města. Tím se zrodila myšlenka na obnovu chátrajícího bývalého městského zahradnictví a jeho transformaci v komunitní zahradu, centrum mezigeneračního setkávání a vzájemného vzdělávání Chrudimáků. Jako zakladatelé spolku jsme se rozhodli požádat o výpůjčku daného pozemku a rada města nám vyhověla. Nápad na revitalizaci zahradnictví oslovil i zastupitele krajského úřadu Pardubického kraje, kteří nám ochotně poskytli do výpůjčky ovocný sad přiléhající k městskému pozemku.

Důležitou a nepostradatelnou součástí týmu jsou dobrovolníci napříč různým věkovým spektrem, od mladých lidí až po seniory. Pokud i Vás zaujala myšlenka projektu a rádi nás jakýmkoliv způsobem podpoříte, neváhejte nás kontaktovat. Psát nám můžete na info@zahradavemeste.cz anebo nám rovnou zavolejte na jeden z uvedených kontaktů.

Kontaktujte nás. Těšíme se na spolupráci.

Komunitní centrum Perspektivní Chrudimsko, z.s.

Adresa

Chrudim III, Palackého třída 65 (mapa)

info@zahradavemeste.cz

11748699

Spisová značka: L 13827 vedená u Krajského soudu v Hradci Králové

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: