Vliv na životní prostředí

Vznik komunitní zahrady má pozitivní vliv na životní prostředí. Vytvoříme malé květnaté louky pro podporu hmyzu, které budou sekány tak, aby byl umožněn jeho vývin a rozmnožování, tzv. mozaikovitá seč. Rovněž vytvoříme hmyzí hotel, který umožňuje rozmnožování rychle ubývajících samotářských druhů včel, které jsou významnými opylovateli a úkryt dalším druhům (slunéčka, zlatoočka, pavouci apod). Květnatá louka a kvetoucí záhony vytvoří bezobratlým potravní stanoviště. Vybudováním tůně vznikne potencionální rozmnožiště pro obojživelníky, kteří se v Chrudimi prokazatelně vyskytují, zejm. pro ropuchu zelenou, která patří mezi silně ohrožené druhy a ropuchu obecnou (ohrožený druh). Tůň v létě poslouží jako zdroj tekutin pro ptáky, hmyz, plazy a středně velké a drobné savce, např. ježky či ještěrky obecné.

Vytvořením suché zídky podpoříme ještěrku obecnou (silně ohrožený druh), která se na zahradě vyskytuje a provozem kompostu jí nabídneme i vhodné místo pro rozmnožování. Zvažujeme vyvěšení budky pro kalouse ušaté, kteří se v Chrudimi vyskytují a patři k významným regulátorům hlodavců. V neposlední řadě také vyvěsíme budky pro ptáky - sýkorníky a rehkovníky a budku pro netopýry. Budky budou pravidelně udržovány a čištěny. V rámci provozu zahrady také bude užíváno minimum chemických látek.

Kontaktujte nás. Těšíme se na spolupráci.

Komunitní centrum Perspektivní Chrudimsko, z.s.

Adresa

Chrudim III, Palackého třída 65 (mapa)

info@zahradavemeste.cz

11748699

Spisová značka: L 13827 vedená u Krajského soudu v Hradci Králové

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: