Úklid, úklid a zase úklid

Publikováno: 14.10.2023

Roky neudržovaný pozemek posloužil také jako skládka.

Průběh revitalizace pozemku je celkově velmi náročný. Léta neudržovaný pozemek posloužil také jako skládka. Mnoho času a energie bylo a je komunitou věnováno postupnému odklízení nahromaděného nepořádku. Na pozemku nacházíme různé „poklady“, kusy asfaltu a eternitu, ale i petlahve, gumy, lino, karoserie z vozidel atd.. 

 

V první řadě jsme se zaměřili na vyklizení plochy vedle skleníků. Zde nyní pracujeme na vzniku zpevněného povrchu. Financování materiálů a terénních úprav si můžeme dovolit pouze díky získané finanční podpoře Nadace Via. Zpevněný povrch poslouží jako místo, kde budou mít lidé možnost posedět a ogrilovat si například špekáček. V horkých letních dnech zde navíc lidem vytvoří příjemný stín vzrostlý ořech a přiléhající stromy.  

Současně pracujeme také na vyklizení druhé části za skleníky. Zde plánujeme na příští rok pěstební zónu s vyvýšeními záhony. V plánu je zhruba patnáct záhonů ovšem už nyní jsou z větší části obsazeny. Dle dostupných prostředků budeme proto do budoucna usilovat o navýšení jejich počtu. 

Zpět na všechny novinky

Kontaktujte nás. Těšíme se na spolupráci.

Komunitní centrum Perspektivní Chrudimsko, z.s.

Adresa

Chrudim III, Palackého třída 65 (mapa)

info@zahradavemeste.cz

11748699

Spisová značka: L 13827 vedená u Krajského soudu v Hradci Králové

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: